ویژه متخصصینشیر مادرپس از بارداریبارداریپیش از بارداریبهداشت کار
تماس با مادرباره مااخباردعوت به همکاریتولیدمحصولات

اگر بدون نزدیکی کامل حامله شوم ، آیا ممکن است جنین تشکیل شده غیر طبیعی باشد؟
خیر، جنینی که به این طریق ایجاد می شود الزاما، غیر طبیعی نخواهد بود.

آیا کسی بدون نزدیکی کامل می تواند حامله شود؟
بله، ممکن است شما بدون نزدیکی کامل حامله شوید، یعنی بدون دخول کامل آلت تناسلی مرد به واژن زن نیز امکان حاملگی وجود دارد. حتی ترشحات آلت تناسلی مردانه و یا مایعی که بر روی لبه های واژن می ریزد نیز حاوی اسپرم کافی برای ورود به واژن و ایجاد حاملگی است.

آیا نزدیکی در دوران حاملگی برای من و جنین خطری ندارد؟
در یک حاملگی طبیعی و بدون مشکل، داشتن نزدیکی برایتان خطری ندارد، ولی ممکن است در حاملگی هایی با شرایط خاص، که بعد از درمان نا باروری و یا سالیان طولانی بعد از ازدواج رخ می دهد، و یا حاملگی هایی که با خونریزی و یا انقباضات زودرس رحمی همراه است، پزشکتان توصیه نماید که از نزدیکی اجتناب نمایید. اگر بر طبق توصیه پزشک باید از نزدیکی اجنتاب کنید، می توانید از طرق مختلف مهر و محبت خود را در این دوران نسبت به هم افزایش دهید. برای مثال با هم به گردش بروید، کارهای خانه را با همکاری هم انجام دهید، درباره آینده نوزاد خود صحبت کنید، وسایل مورد نیاز نوزاد را با همکاری هم تهیه نمایید و یا عکس ها و خاطرات شیرین دوران نامزدی و یا اوایل ازدواج خود را با هم مرور کنید.

پزشک برای دوران بارداری ام مکملی حاوی آهن و چند ویتامین تجویز کرده است، مصرف این مکمل برای بارداری عوارضی ندارد؟
عوارض جدی برای این مکمل ها وجود ندارد، هرچند توصیه ما استفاده از مکمل های غیر دارویی مثل لیدی میل می باشد. با توجه به اینکه مکمل لیدی میل سنتتیک نیست و مواد کاملا طبیعی در آن استفاده شده است، بسیار قابل توجه و ایمن به نظر میرسد . خصوصا این که پوشش مواد مغذی آن صرفا در حد چند ویتامین و مینرال نبوده و کلیه مواد مورد نیاز یک خانم باردار یا شیرده شامل اسیدهای چرب ضروری امگا 3 و امگا 6، انواع مینرال ها و پروتئین مرغوب و . . . را شامل می شود.

پزشکان برای کمک به دوران بارداری ام لیدی میل تجویز کرده اند، آیا نیاز به ادامه قرص آهن هم دارم؟
اگر قرص آهن به عنوان مکمل بارداری تجویز شده است، خیر. لیدی میل به تنهایی تمامی نیاز های این دوران در قالب 36 ماده مختلف از جمله آهن را تامین می کند و حتی به این دلیل که از طریق یک بسته غذایی وارد بدن می شود جذب مناسب تری به نسبت مکمل های دارویی دارد.
اما اگر آهن نه به عنوان مکمل که جهت درمان بیماری کم خونی مادر تجویز شده است، باید مصرف آن ادامه یابد به این معنا که درمان آنمی مادر با قرص آهن و تکمیل نیازهای تغذیه ای افزایش یافته مادر دردوران بارداری، با لیدی میل پوشش داده می شود.

چگونه بفهمم که حامله شده ام؟
ساده ترین راه فهمیدن حاملگی عدم وقوع قاعدگی است. آزمایش خون و ادرار نیز می تواند در تشخیص حاملگی کمک کند. در آزمایش خون یا ادرار برای تشخیص حاملگی، هورمون HCG اندازه گیری می شود. HCG هورمونی است که در طول حاملگی در بدن آزاد می شود و کارکردهای متنوعی برای حفظ جنین و جفت دارد. برای اینکه آزمایش ادرار قابل اعتماد باشد باید دو هفته بعد ازعدم قاعدگی مورد انتظار، تست انجام شود. اگر جواب قطعی حاملگی خود را زودتر از این موقع می خواهید، آزمایش خون قابل اعتماد تر است. در اوایل دوران حاملگی بعضی از خانم ها حالت تهوع دارند، ممکن است پستان ها دردناک باشد و یا میزان ادرار افزایش یابد. پزشک با معاینه بالینی خانم ها می تواند حاملگی را تشخیص دهد. در یک خانم حامله رحم بزرگ می شود و اندام های تناسلی نرم می شوند و هنگام معاینه داخلی، واژن و دهانه رحم مانند یک مخمل ارغوانی به نظر می رسد.

می خواهم در دوران بارداری چاق نشوم، آیا لیدی میل در این مورد مناسب است؟
در دوران بارداری نیاز بدن به انرژی تا 450 کیلوکالری در روز افزایش می یابد که عدم تامین این میزان انرژی، صدمات جدی برای مادر و نوزاد در پی خواهد داشت، با توجه به اینکه لیدی میل تنها نیازهای افزایش یافته مادر را تامین می کند و نه بیشتر، اصولا افزایش وزنی نخواهیم داشت و مصرف کمتر از این مقدار می تواند مساله ساز باشد.مراقبتهای دوران بارداریتغذیهرشد جنینسوالات رایج